altcointurk_dark_note

1- Bayrak Formasyonu

Gelişen düzeltme hareketinin direnç çizgisi çizilir. Direnç çizgimizi çizdikten sonra bir kopyasını alıyoruz ve oluşan hareketin alt bölümüne yerleştiriyoruz. Böylece birbirine paralel iki çizgi arasında gelişen fiyat hareketlerinin olduğunu görüyoruz. Bu formasyonumuzun adı Bayrak formasyonudur.

Bayrak Formasyonu

Formasyonun hedefi, grafik üzerinde “h” olarak işaretlediğimiz bayrağın “sopası”nın yüksekliği kadar trend yönüne devam etmesidir. Hedefimiz belli, peki işleme nereden gireceğiz, stop noktamız neresi olacak;

Risk almak isteyenler bayrak alt tabanında gelişen fiyat hareketinde işleme girebiliyorken, daha garanti hareket etmek isteyenler bayrak kanalının trend yönüne kırılımı gerçekleştikten sonra işleme girebilmektedirler. Önemli nokta ise hedefi belirlerken yükseliş hareketinin düzeltmesinde flama içerisinde görülen en düşük seviye (soldaki görsel), düşüş hareketinin düzeltmesinde ise en yüksek seviye (sağdaki görsel) baz alınarak hesaplanmasıdır.

Stop noktamız alttaki 2’nin biraz altı/üstüdür. Yukarıdaki görselde stop noktalarımız kırmızı dikdörtgen ile gösterilmiştir. Lütfen dikkatle inceleyiniz.

Yorum Yap

HTML CODE: